Rekomandim udhëtimi midis Catania për Torino

Koha e leximit: 5 minuta

Përditësuar së fundmi në korrik 20, 2021

Autor: ANTONI PATRICK

Pikëpamja jonë është emocionet që përcaktojnë udhëtimin me tren: 🌇

Përmbajtja:

 1. Informacione udhëtimi rreth Catania dhe Torino
 2. Ekspedita nga detajet
 3. Vendndodhja e qytetit Catania
 4. Pamje e lartë e Stacionit të Trenit Catania
 5. Harta e qytetit të Torinos
 6. Pamje nga qielli i Stacionit të Trenit Torino Porta Nuova
 7. Harta e rrugës midis Catania dhe Torino
 8. Informacion i pergjithshem
 9. Rrjeta
Catania

Informacione udhëtimi rreth Catania dhe Torino

Ne bëmë google në internet për të gjetur mënyrat më të mira absolute për të shkuar me trena nga këto 2 qytetet, Catania, dhe Torino dhe kemi vërejtur se mënyra më e lehtë është të filloni udhëtimin tuaj me tren është me këto stacione, Stacioni Qendror i Catania dhe Torino Porta Nuova.

Të udhëtosh midis Catania dhe Torino është një përvojë e mahnitshme, pasi të dy qytetet kanë shfaqje dhe pamje të paharrueshme.

Ekspedita nga detajet
Bërja Baza73,38 €
Tarifa më e Lartë102,3 €
Kursimet ndërmjet trenave Maksimal dhe Minimal28.27%
Sasia e trenave në ditë11
Tren në mëngjes05:17
Tren mbrëmje21:58
Largësia93 km
Koha standarde e udhëtimitNga 14h 29m
Vendi i nisjesStacioni Qendror i Catania
Vendi i ArritjesTorino Porta Nuova
Përshkrimi i dokumentitMobile
Në dispozicion çdo ditë✔️
GrupimiSekondi pare

Stacioni hekurudhor Catania

Si hapi tjetër, duhet të porosisni një biletë për udhëtimin tuaj me tren, kështu që këtu janë disa çmime më të mira për të marrë me tren nga stacionet Catania Central Station, Torino Porta Nuova:

1. Saveatrain.com
ruajtje
Kompania Save A Train është e vendosur në Hollandë
2. Virail.com
virail
Kompania Virail është e vendosur në Hollandë
3. B-europe.com
b-evropa
Kompania B-Europe është e vendosur në Belgjikë
4. Onlytrain.com
vetem trainim
Vetëm kompania e trenave është e vendosur në Belgjikë

Catania është një qytet i shkëlqyeshëm për të udhëtuar, kështu që ne dëshirojmë të ndajmë me ju disa informacione në lidhje me të, nga të cilat kemi mbledhur Tripadvisor

Përshkrimi Catania është një qytet i lashtë port në bregun lindor të Siçilisë. Ndodhet rrëzë malit Etna, një vullkan aktiv me shtigje që arrijnë majën e tij. Sheshi i madh qendror i qytetit, Piazza del Duomo, karakterizohet nga statuja piktoreske e Shatërvanit të Elefantëve dhe Katedrales, zbukuruar në mënyrë të pasur. Në cepin jugperëndimor të sheshit, Dyqani i peshkut, tregu i peshkut që mbahej ditëve të javës, është një spektakël i zhurmshëm i rrethuar nga restorante që shërbejnë peshk.

Harta e qytetit Catania nga hartat e Google

Pamje nga qielli i Stacionit të Trenit Catania

Stacioni hekurudhor Torin Porta Nuova

dhe për më tepër rreth Torinos, përsëri vendosëm të merrnim nga Wikipedia si faqja e saj më e rëndësishme dhe e besueshme e informacionit rreth gjërave për t'i bërë Torinos për të cilat udhëtoni.

Torino është kryeqyteti i Piemonte në Italinë veriore, i njohur për arkitekturën dhe kuzhinën e tij të rafinuar. Alpet ngrihen në veriperëndim të qytetit. Ndërtesa me stil barok dhe kafene të vjetra vendosin bulevardet dhe sheshet e mëdha të Torinos si Piazza Castello dhe Piazza San Carlo. Aty pranë është maja e fluturimit të Mole Antonelliana, një kullë e shekullit të 19-të që strehon Muzeun Kombëtar të Kinemasë interaktive.

Harta e qytetit të Torinos nga Google Maps

Pamja e shpendëve nga Stacioni i Trenit Torino Porta Nuova

Harta e udhëtimit midis Catania dhe Torino

Distanca totale me tren është 93 km

Monedha e përdorur në Catania është Euro – €

Monedha e Italisë

Faturat e pranuara në Torino janë Euro – €

Monedha e Italisë

Fuqia që punon në Catania është 230V

Fuqia që punon në Torino është 230V

EdukoniTravel Grid për faqet e internetit të biletave të trenave

Shikoni rrjetin tonë për Platformat kryesore të Udhëtimit me Trenat Teknologjikë.

Ne i vlerësojmë klasifikuesit bazuar në shpejtësinë, shfaqje, thjeshtësia, komente, rezultatet dhe faktorë të tjerë pa paragjykim dhe gjithashtu forma nga klientët, si dhe informacione nga burimet online dhe faqet e internetit sociale. Kombinuar, këto rezultate janë shënuar në Rrjetin ose Grafikun tonë të pronarit, të cilat mund t’i përdorni për të ekuilibruar opsionet, të përmirësojë procesin e blerjes, dhe shpejt shikoni zgjidhjet kryesore.

Prania e Tregut

 • ruajtje
 • virail
 • b-evropa
 • vetem trainim

Kënaqësia

Faleminderit që lexuat në faqen tonë të rekomandimeve për udhëtimet dhe udhëtimet me tren midis Catania për Torino, dhe ne shpresojmë që informacioni ynë t'ju ndihmojë në planifikimin e udhëtimit tuaj me tren dhe marrjen e vendimeve të arsimuara, argëtohuni

ANTONI PATRICK

Përshëndetje emri im është Patrick, Që kur isha fëmijë isha ëndërrimtar, unë udhëtoj nëpër botë me sytë e mi, Unë tregoj një histori të sinqertë dhe të vërtetë, Shpresoj se ju ka pëlqyer shkrimet e mia, mos ngurroni të më kontaktoni

Ju mund të regjistroheni këtu për të marrë artikuj në blog në lidhje me mundësitë e udhëtimit nëpër botë

Bashkohuni në gazetën tonë