Rekomandimi i udhëtimit midis Milanos për në Romë 5

Koha e leximit: 5 minuta

Përditësuar së fundmi në korrik 20, 2021

Autor: STEPHEN NASH

Pikëpamja jonë është emocionet që përcaktojnë udhëtimin me tren: 🌅

Përmbajtja:

 1. Informacione udhëtimi rreth Milanos dhe Romës
 2. Ekspedita nga detajet
 3. Vendndodhja e qytetit të Milanos
 4. Pamje e lartë e Stacionit të Trenit Milan Porta Garibaldi
 5. Harta e qytetit të Romës
 6. Pamje nga qielli i Stacionit të Trenit në Romë Tiburtina
 7. Harta e rrugës midis Milanos dhe Romës
 8. Informacion i pergjithshem
 9. Rrjeta
Milano

Informacione udhëtimi rreth Milanos dhe Romës

Ne kërkuam në ueb për të gjetur mënyrat më të mira për të udhëtuar me trena midis tyre 2 qytetet, Milano, dhe Romës dhe ne shifrat se mënyra e duhur është të filloni udhëtimin tuaj me tren është me këto stacione, Milan Porta Garibaldi dhe Rome Tiburtina.

Të udhëtosh midis Milanos dhe Romës është një përvojë e shkëlqyer, pasi të dy qytetet kanë shfaqje dhe pamje të paharrueshme.

Ekspedita nga detajet
Çmimi minimal17,76 €
Çmimi maksimal55,72 €
Diferenca midis trenave të Lartë dhe të Ulët Çmimi68.13%
Trenat Frekuenca130
Treni i parë05:45
Treni i fundit22:45
Largësia579 km
Koha mesatare e udhëtimitNga 3h 50m
Stacioni i nisjesMilan Porta Garibaldi
Stacioni i MbërritjesRoma Tiburtina
Lloji i biletësBileta elektronike
Vrapimipo
Klasa e Trenit1st / 2-të

Stacioni hekurudhor Milan Porta Garibaldi

Si hapi tjetër, duhet të porosisni një biletë treni për udhëtimin tuaj, kështu që këtu janë disa çmime të lira për të marrë me tren nga stacionet Milan Porta Garibaldi, Roma Tiburtina:

1. Saveatrain.com
ruajtje
Biznesi Save A Train ndodhet në Hollandë
2. Virail.com
virail
Kompania Virail është e vendosur në Hollandë
3. B-europe.com
b-evropa
Kompania B-Europe është e vendosur në Belgjikë
4. Onlytrain.com
vetem trainim
Vetëm fillimi i trenave është i vendosur në Belgjikë

Milano është një vend i bukur për t’u vizituar, kështu që ne dëshirojmë të ndajmë me ju disa fakte në lidhje me të, nga të cilat jemi mbledhur Google

Milano, një metropol në rajonin e Lombardisë veriore të Italisë, është një kryeqytet global i modës dhe dizajnit. Shtëpia e bursës kombëtare të aksioneve, është një qendër financiare e njohur gjithashtu për restorantet dhe dyqanet e tij të nivelit të lartë. Katedralja Gotike Duomo di Milano dhe manastiri Santa Maria delle Grazie, strehimi i muralit të Leonardo da Vinçit "Darka e Fundit,”Dëshmojnë për shekuj të artit dhe kulturës.

Vendndodhja e qytetit të Milanos nga hartat e Google

Pamje nga qielli i Stacionit të Trenit Milan Porta Garibaldi

Stacioni hekurudhor Tiburtina i Romës

dhe përveç kësaj për Romën, përsëri vendosëm të merrnim nga Wikipedia si faqja e saj më e rëndësishme dhe e besueshme e informacionit rreth gjërave për t'i bërë Romës në të cilën udhëtoni.

Roma është kryeqyteti dhe një komunë e veçantë e Italisë, si dhe kryeqyteti i rajonit të Lazios. Qyteti ka qenë një vendbanim i madh njerëzor për gati tre mijëvjeçarë. Me 2,860,009 banorët në 1,285 km², është gjithashtu komuna më e populluar e vendit.

Vendndodhja e qytetit të Romës nga Google Maps

Pamje nga qielli i Stacionit të Trenit në Romë Tiburtina

Harta e rrugës midis Milanos dhe Romës

Distanca totale me tren është 579 km

Monedha e përdorur në Milano është Euro – €

Monedha e Italisë

Paratë e pranuara në Romë janë Euro – €

Monedha e Italisë

Energjia elektrike që punon në Milano është 230V

Fuqia që punon në Romë është 230V

EdukoniTravel Grid për Platformat e Biletave të Trenave

Gjeni këtu Rrjeti ynë për zgjidhjet më të mira të udhëtimit me tren teknologjik.

Ne i vlerësojmë klasifikuesit bazuar në vlerësimet, rezultatet, thjeshtësia, shfaqje, shpejtësia dhe faktorë të tjerë pa paragjykim dhe gjithashtu forma nga klientët, si dhe informacione nga burime online dhe platforma sociale. Kombinuar, këto rezultate janë shënuar në Rrjetin ose Grafikun tonë të pronarit, të cilat mund t’i përdorni për të ekuilibruar opsionet, të përmirësojë procesin e blerjes, dhe shpejt shikoni opsionet kryesore.

Prania e Tregut

 • ruajtje
 • virail
 • b-evropa
 • vetem trainim

Kënaqësia

Ne ju vlerësojmë që lexoni faqen tonë të rekomandimeve në lidhje me udhëtimet dhe udhëtimet me tren midis Milanos në Romë, dhe ne shpresojmë që informacioni ynë t'ju ndihmojë në planifikimin e udhëtimit tuaj me tren dhe marrjen e vendimeve më të mençura, argëtohuni

STEPHEN NASH

Përshëndetje emri im është Stephen, Që kur isha fëmijë isha ëndërrimtar, unë udhëtoj nëpër botë me sytë e mi, Unë tregoj një histori të sinqertë dhe të vërtetë, Shpresoj se ju ka pëlqyer shkrimet e mia, mos ngurroni të më kontaktoni

Ju mund të vendosni informacion këtu për të marrë sugjerime në lidhje me mundësitë e udhëtimit nëpër botë

Bashkohuni në gazetën tonë