Препорака за патување помеѓу Катанија до Торино

Време на читање: 5 минути

Последно ажурирање на јули 20, 2021

Автор: ПАТРИЧКИ АНТОНИЈА

Според наше мислење се емоциите што го дефинираат патувањето со воз: 🌇

Содржина:

 1. Патни информации за Катанија и Торино
 2. Експедиција според деталите
 3. Локација на градот Катанија
 4. Висок поглед на железничката станица Катанија
 5. Карта на градот Торино
 6. Небесен поглед на железничката станица во Торино Порта Нуова
 7. Карта на патот помеѓу Катанија и Торино
 8. Генерални информации
 9. Мрежа
Катанија

Патни информации за Катанија и Торино

Гуглавме преку Интернет за да ги најдеме апсолутно најдобрите начини да се оди со возови од овие 2 градови, Катанија, и Торино и забележавме дека најлесниот начин е да започнете патување со воз е со овие станици, Централната станица Катанија и Торино Порта Нуова.

Патувањето помеѓу Катанија и Торино е неверојатно искуство, бидејќи двата града имаат незаборавни ревијални места и знаменитости.

Експедиција според деталите
Изработка на база73,38 €
Највисока цена102,3 €
Заштеди помеѓу максималната и минималната воза28.27%
Количина на возови на ден11
Утрински воз05:17
Вечер воз21:58
Растојание93 км
Стандардно време на патувањеОд 14ч 29м
Заминува местоЦентрална станица Катанија
Пристигнување МестоТорино Порта Нуова
Опис на документотМобилен
Достапно секој ден✔️
ГрупирањеПрвата секунда

Catелезничка станица Катанија

Како следен чекор, мора да нарачате билет за патување со воз, еве неколку најдобри цени што може да ги добиете со воз од станиците Централна станица Катанија, Торино Порта Нуова:

1. Saveatrain.com
заштеда на мозоци
Компанијата Save A Train е со седиште во Холандија
2. Virail.com
вираил
Компанијата Вираил е со седиште во Холандија
3. Б- европа.com
б-европа
Компанијата Б-Европа е со седиште во Белгија
4. Onlytrain.com
само тренинг
Само компанија за обука е со седиште во Белгија

Катанија е одличен град за патување, затоа би сакале да споделиме со вас некои информации за тоа, од кои сме собрани Tripadvisor

Опис Катанија е антички пристанишен град на источниот брег на Сицилија. Сместено е во подножјето на планината Етна, активен вулкан со патеки кои го достигнуваат својот врв. Големиот централен плоштад во градот, Пјаца дел Дуомо, се карактеризира со живописната статуа на фонтаната Слон и катедралата, богато украсено. Во југозападниот агол на плоштадот, Продавница за риби, рибниот пазар што се одржуваше во работните денови, тоа е бучен спектакл опкружен со ресторани кои служат риби.

Карта на градот Катанија од Гугл мапи

Небесен поглед на железничката станица Катанија

Turелезничка станица во Торино Порта Нуова

и дополнително за Торино, повторно решивме да земеме од Википедија како нејзина далеку најрелевантна и најсигурна страница за информации што треба да му се направат на Торино на кои патувате.

Торино е главен град Пиемонт во северна Италија, познат по својата рафинирана архитектура и кујна. Алпите се издигнуваат на северозапад на градот. Државно барокни згради и стари кафулиња се наоѓаат низ торинските булевари и грандиозни плоштади како што се Пјаца Кастело и Пјаца Сан Карло. Во непосредна близина се наоѓа зголемениот пајак на Крт Антонелиана, кула од 19 век во која се наоѓа интерактивниот Национален музеј на кино.

Мапа на градот Торино од „Гугл мапс“

Птичји поглед на железничката станица во Торино Порта Нуова

Карта на патувањето помеѓу Катанија и Торино

Вкупното растојание со воз е 93 км

Валутата што се користи во Катанија е евро – €

Италија валута

Сметките прифатени во Торино се евра – €

Италија валута

Енергијата што работи во Катанија е 230V

Енергијата што работи во Торино е 230V

Едуцирајте Травел Решетка за веб-страници за билети за возови

Проверете ја нашата мрежа за врвните платформи за патување со технолошки воз.

Ние ги оценуваме рангирачите врз основа на брзината, настапи, едноставност, прегледи, резултати и други фактори без предрасуди, а исто така форми од клиенти, како и информации од интернет извори и социјални веб-страници. Комбиниран, овие резултати се мапираат на нашата комерцијална мрежа или графикон, што можете да го користите за да ги балансирате опциите, подобрување на процесот на купување, и брзо видете ги врвните решенија.

Присуство на пазарот

 • заштеда на мозоци
 • вираил
 • б-европа
 • само тренинг

Задоволство

Ви благодариме што ја прочитавте нашата страница за препораки за патување и патување со воз помеѓу Катанија до Торино, и се надеваме дека нашите информации ќе ви помогнат во планирањето на вашето патување со воз и донесување образовани одлуки, забавувај се

ПАТРИЧКИ АНТОНИЈА

Здраво, моето име е Патрик, Уште како дете бев мечтател патував по светот со свои очи, Јас раскажувам искрена и вистинска приказна, Се надевам дека ми се допадна моето пишување, слободно контактирај ме

Може да се регистрирате тука за да добивате статии за блогови за можностите за патување низ целиот свет

Придружете се на нашиот билтен