Препорака за патување помеѓу Болоња до Пезаро

Време на читање: 5 минути

Последно ажурирање на јули 20, 2021

Автор: JИМИ ВАРГАС

Според наше мислење се емоциите што го дефинираат патувањето со воз: 😀

Содржина:

 1. Патни информации за Болоња и Пезаро
 2. Експедиција според деталите
 3. Локација на градот Болоња
 4. Висок поглед на железничката станица во Болоња
 5. Карта на градот Пезаро
 6. Небесен поглед на железничката станица во Пезаро
 7. Карта на патот помеѓу Болоња и Пезаро
 8. Генерални информации
 9. Мрежа
Болоња

Патни информации за Болоња и Пезаро

Ја гуглавме мрежата за да ги најдеме апсолутно најдобрите начини да се оди со возови од овие 2 градови, Болоња, и Пезаро и видовме дека вистинскиот начин е да започнете патување со воз со овие станици, Централна станица во Болоња и станица Пезаро.

Патувањето помеѓу Болоња и Пезаро е неверојатно искуство, бидејќи двата града имаат незаборавни ревијални места и знаменитости.

Експедиција според деталите
Изработка на база10,41 €
Највисока цена11,68 €
Заштеди помеѓу максималната и минималната воза10.87%
Количина на возови на ден20
Утрински воз05:34
Вечер воз22:52
Растојание151 км
Стандардно време на патувањеОд 1ч 15м
Заминува местоЦентрална станица во Болоња
Пристигнување МестоСтаница Пезаро
Опис на документотМобилен
Достапно секој ден✔️
ГрупирањеПрвата секунда

Railелезничка станица во Болоња

Како следен чекор, мора да нарачате билет за патување со воз, еве неколку ефтини цени што може да ги добиете со воз од станиците во Централната станица Болоња, Станица Пезаро:

1. Saveatrain.com
заштеда на мозоци
Компанијата Save A Train е со седиште во Холандија
2. Virail.com
вираил
Компанијата Вираил е со седиште во Холандија
3. Б- европа.com
б-европа
Компанијата Б-Европа е со седиште во Белгија
4. Onlytrain.com
само тренинг
Само бизнис со воз се наоѓа во Белгија

Болоња е жив град за одење, па би сакале да споделиме со вас некои информации за тоа, од кои сме собрани Википедија

Опис Болоња е жива и античка престолнина на Емилија-Ромања, На северот на Италија. Неговата Пјаца Маџоре е голем плоштад опкружен со аркади, простории и средновековни и ренесансни структури како што е Палацо д’Акурсио, фонтаната на Нептун и базиликата Сан Петронио. Меѓу средновековните кули на градот се издвојуваат двата приврзока на Асинели и на Гарисенда.

Локација на градот Болоња од Гугл мапи

Висок поглед на железничката станица во Болоња

Trainелезничка станица Пезаро

и дополнително за Пезаро, повторно решивме да земеме од Википедија како нејзина далеку најрелевантна и најсигурна страница за информации што треба да му се направат на Пезаро на кој патувате.

Опис Пезаро е италијански град во 96 195 жители, главен град на провинцијата Пезаро и Урбино во регионот Марке. Таа е втора по големина општина во регионот според бројот на жители, по Анкона.

Мапа на градот Пезаро од „Гугл мапс“

Птичја перспектива на железничката станица во Пезаро

Карта на теренот помеѓу Болоња до Пезаро

Вкупното растојание со воз е 151 км

Парите прифатени во Болоња се евра – €

Италија валута

Парите прифатени во Пезаро се евра – €

Италија валута

Енергијата што работи во Болоња е 230V

Електричната енергија што работи во Пезаро е 230V

Едуцирајте Травел Решетка за веб-страници за билети за возови

Проверете ја нашата мрежа за врвните платформи за патување со технолошки воз.

Ние ги оценуваме рангирачите врз основа на резултатите, едноставност, брзина, настапи, прегледи и други фактори без предрасуди и исто така форми од клиенти, како и информации од интернет извори и социјални веб-страници. Комбиниран, овие резултати се мапираат на нашата комерцијална мрежа или графикон, што можете да го користите за да ги балансирате опциите, подобрување на процесот на купување, и брзо видете ги врвните решенија.

Присуство на пазарот

 • заштеда на мозоци
 • вираил
 • б-европа
 • само тренинг

Задоволство

Ви благодариме што ја прочитавте страницата за препораки за патување и патување со воз помеѓу Болоња до Пезаро, и се надеваме дека нашите информации ќе ви помогнат во планирањето на вашето патување со воз и донесување образовани одлуки, забавувај се

JИМИ ВАРГАС

Здраво, моето име е mими, бидејќи бев млад, бев поинаков, ги гледам континентите со свој поглед, Јас раскажувам фасцинантна приказна, Јас верувам дека си ги сакал моите зборови и слики, слободно испратете ми е-пошта

Може да се регистрирате тука за да добивате статии за блогови за можностите за патување низ целиот свет

Придружете се на нашиот билтен