Rekomandimi i udhëtimit midis Varazze për Genova

Koha e leximit: 5 minuta

Përditësuar së fundmi në korrik 20, 2021

Autor: LIRI I LART

Pikëpamja jonë është emocionet që përcaktojnë udhëtimin me tren: 🌇

Përmbajtja:

 1. Informacione udhëtimi rreth Varazze dhe Genova
 2. Ekspedita nga detajet
 3. Vendndodhja e qytetit Varazze
 4. Pamje e lartë e Stacionit të Trenit Varazze
 5. Harta e qytetit të Genova
 6. Pamje nga qielli i Stacionit të Trenit Genova Brignole
 7. Harta e rrugës midis Varazze dhe Genova
 8. Informacion i pergjithshem
 9. Rrjeta
Varazze

Informacione udhëtimi rreth Varazze dhe Genova

Ne kërkuam në ueb për të gjetur mënyrat më të mira për të udhëtuar me trena midis tyre 2 qytetet, Varazze, dhe Genova dhe ne shifrat se mënyra e duhur është të filloni udhëtimin tuaj me tren është me këto stacione, Stacioni Varazze dhe Genoa Brignole.

Të udhëtosh midis Varazze dhe Genova është një përvojë e shkëlqyer, pasi të dy qytetet kanë shfaqje dhe pamje të paharrueshme.

Ekspedita nga detajet
Shuma e poshtme4,41 €
Shuma më e lartë4,41 €
Kursimet ndërmjet trenave Maksimal dhe Minimal0%
Sasia e trenave në ditë33
Treni më i hershëm03:54
Treni i fundit20:46
Largësia39 km
Koha mesatare e udhëtimitNga 46m
Po niset vendndodhjaStacioni Varazze
Mbërritja e vendndodhjesGenova Brignole
Përshkrimi i dokumentitElektronike
Në dispozicion çdo ditë✔️
NiveletSekondi pare

Stacioni i Trenit Varazze

Si hapi tjetër, duhet të porosisni një biletë treni për udhëtimin tuaj, kështu që këtu janë disa çmime të lira për të marrë me tren nga stacionet stacioni Varazze, Genova Brignole:

1. Saveatrain.com
ruajtje
Biznesi Save A Train ndodhet në Hollandë
2. Virail.com
virail
Kompania Virail është e vendosur në Hollandë
3. B-europe.com
b-evropa
Fillimi i B-Europe ndodhet në Belgjikë
4. Onlytrain.com
vetem trainim
Vetëm kompania e trenave është e vendosur në Belgjikë

Varazze është një vend i mrekullueshëm për të parë, kështu që ne dëshirojmë të ndajmë me ju disa fakte në lidhje me të, nga të cilat ne jemi mbledhur Wikipedia

Përshkrimi Varazze është një qytet italian i 12 953 banorët e provincës së Savona në Liguria.

Vendndodhja e qytetit Varazze nga hartat e Google

Pamja e shpendëve nga Stacioni i Trenit Varazze

Stacioni i Trenit Genova Brignole

dhe përveç kësaj për Genova, përsëri vendosëm të merrnim nga Tripadvisor si faqja e saj më e rëndësishme dhe e besueshme e informacionit në lidhje me gjërat që duhet t'i bëni Genovës në të cilën udhëtoni.

Genova (Genova) është një qytet port dhe kryeqyteti i rajonit Liguria të Italisë veriperëndimore. Knownshtë e njohur për rolin e saj qendror në tregtinë detare gjatë shumë shekujve. Në qytetin e vjetër qëndron Katedralja Romanesque e San Lorenzo, me fasadën e saj me vija të zeza dhe të bardha dhe brendësinë me afreske. Korsi të ngushta hapen në sheshet monumentale si Piazza de Ferrari, vendi i një shatërvani prej bronzi portreti dhe teatrit të Teatro Carlo Felice.

Vendndodhja e qytetit të Genova nga Google Maps

Pamja e shpendëve nga Stacioni i Trenit Genoa Brignole

Harta e rrugës midis Varazze dhe Genova

Distanca totale me tren është 39 km

Monedha e përdorur në Varazze është Euro – €

Monedha e Italisë

Faturat e pranuara në Genova janë Euro – €

Monedha e Italisë

Energjia elektrike që punon në Varazze është 230V

Tensioni që punon në Genova është 230V

EdukoniTravel Grid për faqet e internetit të biletave të trenave

Shikoni rrjetin tonë për Platformat kryesore të Udhëtimit me Trenat Teknologjikë.

Ne i vlerësojmë klasifikuesit në bazë të rezultateve, thjeshtësia, komente, shpejtësia, performancat dhe faktorë të tjerë pa paragjykim dhe gjithashtu forma nga klientët, si dhe informacione nga burimet online dhe faqet e internetit sociale. Kombinuar, këto rezultate janë shënuar në Rrjetin ose Grafikun tonë të pronarit, të cilat mund t’i përdorni për të ekuilibruar opsionet, të përmirësojë procesin e blerjes, dhe shpejt shikoni zgjidhjet kryesore.

Prania e Tregut

 • ruajtje
 • virail
 • b-evropa
 • vetem trainim

Kënaqësia

Ne ju vlerësojmë që lexoni faqen tonë të rekomandimeve në lidhje me udhëtimet dhe udhëtimet me tren midis Varazze për Genova, dhe ne shpresojmë që informacioni ynë t'ju ndihmojë në planifikimin e udhëtimit tuaj me tren dhe marrjen e vendimeve më të mençura, argëtohuni

LIRI I LART

Përshëndetje emri im është Brad, qysh i ri isha eksplorues i shoh kontinentet me pamjen time, Unë tregoj një histori magjepsëse, Besoj se e ke dashur historinë time, mos ngurroni të më dërgoni me email

Ju mund të vendosni informacion këtu për të marrë sugjerime në lidhje me mundësitë e udhëtimit nëpër botë

Bashkohuni në gazetën tonë