Rekomandimi i udhëtimit midis Milanos për Varazze

Koha e leximit: 5 minuta

Përditësuar së fundmi në korrik 20, 2021

Autor: SEAN BAUER

Pikëpamja jonë është emocionet që përcaktojnë udhëtimin me tren: 🌅

Përmbajtja:

 1. Informacione udhëtimi rreth Milanos dhe Varazze
 2. Udhëtim nga figurat
 3. Vendndodhja e qytetit të Milanos
 4. Pamje e lartë e Stacionit të Trenit në Milano
 5. Harta e qytetit Varazze
 6. Pamje nga qielli i Stacionit të Trenit Varazze
 7. Harta e rrugës midis Milanos dhe Varazze
 8. Informacion i pergjithshem
 9. Rrjeta
Milano

Informacione udhëtimi rreth Milanos dhe Varazze

Ne kërkuam në internet për të gjetur mënyrat më të mira për të udhëtuar me trena midis tyre 2 qytetet, Milano, dhe Varazze dhe ne zbuluam se mënyra më e mirë është të filloni udhëtimin tuaj me tren është me këto stacione, Stacioni Qendror i Milanos dhe stacioni Varazze.

Të udhëtosh midis Milanos dhe Varazze është një përvojë e shkëlqyer, pasi të dy qytetet kanë shfaqje dhe pamje të paharrueshme.

Udhëtim nga figurat
Shuma e poshtme15,93 €
Shuma më e lartë15,93 €
Kursimet ndërmjet trenave Maksimal dhe Minimal0%
Sasia e trenave në ditë22
Treni më i hershëm05:10
Treni i fundit21:15
Largësia163 km
Koha mesatare e udhëtimitNga 2 orë 39 minuta
Po niset vendndodhjaStacioni Qendror i Milanos
Mbërritja e vendndodhjesStacioni Varazze
Përshkrimi i dokumentitElektronike
Në dispozicion çdo ditë✔️
NiveletSekondi pare

Stacioni i Trenit në Milano

Si hapi tjetër, duhet të porosisni një biletë treni për udhëtimin tuaj, kështu që këtu janë disa çmime të mira për të marrë me tren nga stacionet Stacioni Qendror i Milanos, Stacioni Varazze:

1. Saveatrain.com
ruajtje
Biznesi Save A Train ndodhet në Hollandë
2. Virail.com
virail
Kompania Virail është e vendosur në Hollandë
3. B-europe.com
b-evropa
Kompania B-Europe është e vendosur në Belgjikë
4. Onlytrain.com
vetem trainim
Vetëm fillimi i trenave është i vendosur në Belgjikë

Milani është një vend i mrekullueshëm për të parë, kështu që ne dëshirojmë të ndajmë me ju disa fakte në lidhje me të, nga të cilat jemi mbledhur Google

Milano, një metropol në rajonin e Lombardisë veriore të Italisë, është një kryeqytet global i modës dhe dizajnit. Shtëpia e bursës kombëtare të aksioneve, është një qendër financiare e njohur gjithashtu për restorantet dhe dyqanet e tij të nivelit të lartë. Katedralja Gotike Duomo di Milano dhe manastiri Santa Maria delle Grazie, strehimi i muralit të Leonardo da Vinçit "Darka e Fundit,”Dëshmojnë për shekuj të artit dhe kulturës.

Harta e qytetit të Milanos nga hartat e Google

Pamja e shpendëve nga Stacioni i Trenit në Milano

Stacioni i Trenit Varazze

dhe për më tepër rreth Varazze, përsëri kemi vendosur të marrim nga Tripadvisor si faqja e saj më e rëndësishme dhe e besueshme e informacionit në lidhje me gjërat për t'i bërë Varazze-ve për të cilat udhëtoni.

Përshkrimi Varazze është një qytet italian i 12 953 banorët e provincës së Savona në Liguria.

Vendndodhja e qytetit Varazze nga Google Maps

Pamje e lartë e Stacionit të Trenit Varazze

Harta e udhëtimit midis Milanos në Varazze

Distanca e udhëtimit me tren është 163 km

Faturat e pranuara në Milano janë Euro – €

Monedha e Italisë

Monedha e përdorur në Varazze është Euro – €

Monedha e Italisë

Fuqia që punon në Milano është 230V

Energjia elektrike që punon në Varazze është 230V

EdukoniTravel Grid për faqet e internetit të biletave të trenave

Shikoni rrjetin tonë për Platformat kryesore të Udhëtimit me Trenat Teknologjikë.

Ne i vlerësojmë perspektivat bazuar në shpejtësinë, thjeshtësia, rezultatet, shfaqje, rishikime dhe faktorë të tjerë pa paragjykime dhe gjithashtu të dhëna të mbledhura nga përdoruesit, si dhe informacione nga burimet online dhe rrjetet sociale. Së bashku, këto rezultate janë shënuar në Rrjetin ose Grafikun tonë të pronarit, të cilat mund t’i përdorni për të krahasuar opsionet, modernizoni procesin e blerjes, dhe shpejt të identifikojë produktet më të mira.

 • ruajtje
 • virail
 • b-evropa
 • vetem trainim

Prania e Tregut

Kënaqësia

Ne ju vlerësojmë që lexoni faqen tonë të rekomandimeve rreth udhëtimit dhe udhëtimit me tren midis Milanos për Varazze, dhe ne shpresojmë që informacioni ynë t'ju ndihmojë në planifikimin e udhëtimit tuaj me tren dhe marrjen e vendimeve më të mençura, argëtohuni

SEAN BAUER

Përshëndetje emri im është Sean, Që kur isha fëmijë isha një ëndërrimtar, unë udhëtoj nëpër botë me sytë e mi, Unë tregoj një histori të sinqertë dhe të vërtetë, Shpresoj se ju ka pëlqyer këndvështrimi im, mos ngurroni të më kontaktoni

Ju mund të regjistroheni këtu për të marrë artikuj në blog rreth ideve të udhëtimit nëpër botë

Bashkohuni në gazetën tonë