Rekomandimi i udhëtimit midis Torinos për Loano

Koha e leximit: 5 minuta

Përditësuar së fundmi në korrik 20, 2021

Autor: ANTONI HARDIN

Pikëpamja jonë është emocionet që përcaktojnë udhëtimin me tren: ✈️

Përmbajtja:

 1. Informacione udhëtimi rreth Torinos dhe Loano
 2. Udhëtim nga figurat
 3. Vendndodhja e qytetit të Torinos
 4. Pamje e lartë e Stacionit të Trenit Torino Porta Nuova
 5. Harta e qytetit Loano
 6. Pamje nga qielli i Stacionit të Trenit Loano
 7. Harta e rrugës midis Torinos dhe Loano
 8. Informacion i pergjithshem
 9. Rrjeta
Torino

Informacione udhëtimi rreth Torinos dhe Loano

Ne bëmë google në internet për të gjetur mënyrat më të mira absolute për të shkuar me trena nga këto 2 qytetet, Torino, dhe Loano dhe kemi vërejtur se mënyra më e lehtë është të filloni udhëtimin tuaj me tren është me këto stacione, Stacioni i Torinos Porta Nuova dhe Loano.

Të udhëtosh midis Torinos dhe Loano është një përvojë e mahnitshme, pasi të dy qytetet kanë shfaqje dhe pamje të paharrueshme.

Udhëtim nga figurat
Çmimi minimal14,79 €
Çmimi maksimal14,79 €
Diferenca midis trenave të Lartë dhe të Ulët Çmimi0%
Trenat Frekuenca20
Treni i parë04:30
Treni i fundit20:55
Largësia166 km
Koha mesatare e udhëtimitNga 3 orë 2 minuta
Stacioni i nisjesTorino Porta Nuova
Stacioni i MbërritjesStacioni Loano
Lloji i biletësBileta elektronike
Vrapimipo
Klasa e Trenit1st / 2-të

Stacioni i Trenit Torino Porta Nuova

Si hapi tjetër, duhet të porosisni një biletë për udhëtimin tuaj me tren, kështu që këtu janë disa çmime më të mira për të marrë me tren nga stacionet Torino Porta Nuova, Stacioni Loano:

1. Saveatrain.com
ruajtje
Kompania Save A Train është e vendosur në Hollandë
2. Virail.com
virail
Kompania Virail është e vendosur në Hollandë
3. B-europe.com
b-evropa
Biznesi B-Europe ndodhet në Belgjikë
4. Onlytrain.com
vetem trainim
Vetëm fillimi i trenave është i vendosur në Belgjikë

Torino është një vend i mrekullueshëm për të parë, kështu që ne dëshirojmë të ndajmë me ju disa të dhëna në lidhje me të, nga të cilat ne jemi mbledhur Wikipedia

Torino është kryeqyteti i Piemonte në Italinë veriore, i njohur për arkitekturën dhe kuzhinën e tij të rafinuar. Alpet ngrihen në veriperëndim të qytetit. Ndërtesa me stil barok dhe kafene të vjetra vendosin bulevardet dhe sheshet e mëdha të Torinos si Piazza Castello dhe Piazza San Carlo. Aty pranë është maja e fluturimit të Mole Antonelliana, një kullë e shekullit të 19-të që strehon Muzeun Kombëtar të Kinemasë interaktive.

Harta e qytetit të Torinos nga hartat e Google

Pamje nga qielli i Stacionit të Trenit Torino Porta Nuova

Stacioni hekurudhor Loano

dhe përveç kësaj për Loano, përsëri vendosëm të marrim nga Tripadvisor si faqja e saj më e rëndësishme dhe e besueshme e informacionit rreth gjërave për t'i bërë Loano-n që ju udhëtoni.

Loano është një komunë në Provincën e Savona në rajonin Italian Liguria, vendosur rreth 60 kilometra në jugperëndim të Genovës dhe rreth 30 kilometra në jugperëndim të Savonës.
Loano kufizohet me komunat e mëposhtme: Bardineto, Boissano, Borghetto Santo Spirito, dhe Pietra Ligure.

Harta e qytetit Loano nga Google Maps

Pamja e shpendëve nga Stacioni i Trenit Loano

Harta e terrenit midis Torinos në Loano

Distanca e udhëtimit me tren është 166 km

Paratë e pranuara në Torino janë Euro – €

Monedha e Italisë

Paratë e përdorura në Loano janë Euro – €

Monedha e Italisë

Fuqia që punon në Torino është 230V

Fuqia që punon në Loano është 230V

EdukoniTravel Grid për faqet e internetit të biletave të trenave

Gjeni këtu Rrjeti ynë për zgjidhjet më të mira të udhëtimit me tren teknologjik.

Ne i vlerësojmë garuesit bazuar në vlerësimet, shpejtësia, shfaqje, thjeshtësia, rezultatet dhe faktorë të tjerë pa paragjykime dhe gjithashtu të dhëna nga klientët, si dhe informacione nga burimet online dhe faqet e internetit sociale. Kombinuar, këto rezultate janë shënuar në Rrjetin ose Grafikun tonë të pronarit, të cilat mund t’i përdorni për të ekuilibruar opsionet, të përmirësojë procesin e blerjes, dhe shpejt shikoni zgjidhjet kryesore.

 • ruajtje
 • virail
 • b-evropa
 • vetem trainim

Prania e Tregut

Kënaqësia

Ne ju vlerësojmë që lexoni faqen tonë të rekomandimeve për udhëtimet dhe udhëtimet me tren midis Torinos për Loano, dhe ne shpresojmë që informacioni ynë t'ju ndihmojë në planifikimin e udhëtimit tuaj me tren dhe marrjen e vendimeve më të mençura, argëtohuni

ANTONI HARDIN

Përshëndetje emri im është Anthony, Që kur isha fëmijë isha ëndërrimtar, unë udhëtoj nëpër botë me sytë e mi, Unë tregoj një histori të sinqertë dhe të vërtetë, Shpresoj se ju ka pëlqyer shkrimet e mia, mos ngurroni të më kontaktoni

Ju mund të regjistroheni këtu për të marrë artikuj në blog rreth ideve të udhëtimit nëpër botë

Bashkohuni në gazetën tonë