Rekomandim Udhëtimi midis Fondi për në Romë

Koha e leximit: 5 minuta

Përditësuar së fundmi në korrik 20, 2021

Autor: ALAN DANIEL

Pikëpamja jonë është emocionet që përcaktojnë udhëtimin me tren: 😀

Përmbajtja:

 1. Informacione udhëtimi rreth Fondi dhe Romës
 2. Ekspedita nga detajet
 3. Vendndodhja e qytetit Fondi
 4. Pamje e lartë e Stacionit të Trenit Fondi Sperlonga
 5. Harta e qytetit të Romës
 6. Pamje nga qielli i Stacionit të Trenit Rome Termini
 7. Harta e rrugës midis Fondi dhe Romës
 8. Informacion i pergjithshem
 9. Rrjeta
Fondet

Informacione udhëtimi rreth Fondi dhe Romës

Ne kërkuam në ueb për të gjetur mënyrat më të mira për të udhëtuar me trena midis tyre 2 qytetet, Fondet, dhe Romës dhe ne shifrat se mënyra e duhur është të filloni udhëtimin tuaj me tren është me këto stacione, Fondi Sperlonga dhe Roma Termini.

Të udhëtosh midis Fondi dhe Romës është një përvojë e shkëlqyer, pasi të dy qytetet kanë shfaqje dhe pamje të paharrueshme.

Ekspedita nga detajet
Çmimi minimal7,34 €
Çmimi maksimal7,34 €
Diferenca midis trenave të Lartë dhe të Ulët Çmimi0%
Trenat Frekuenca28
Treni i parë03:25
Treni i fundit21:23
Largësia150 km
Koha mesatare e udhëtimitNga 1 orë 11 minuta
Stacioni i nisjesFondet Sperlonga
Stacioni i MbërritjesRoma Termini
Lloji i biletësBileta elektronike
Vrapimipo
Klasa e Trenit1st / 2 / Biznesi

Fondet e stacionit hekurudhor Sperlonga

Si hapi tjetër, duhet të porosisni një biletë treni për udhëtimin tuaj, kështu që këtu janë disa çmime të lira për të marrë me tren nga stacionet Fondi Sperlonga, Roma Termini:

1. Saveatrain.com
ruajtje
Kompania Save A Train është e vendosur në Hollandë
2. Virail.com
virail
Kompania Virail është e vendosur në Hollandë
3. B-europe.com
b-evropa
Fillimi i B-Europe ndodhet në Belgjikë
4. Onlytrain.com
vetem trainim
Vetëm kompania e trenave është e vendosur në Belgjikë

Fondi është një qytet i shkëlqyeshëm për të udhëtuar, kështu që ne dëshirojmë të ndajmë me ju disa të dhëna në lidhje me të, nga të cilat kemi mbledhur Tripadvisor

PërshkrimiFondi është një komunë italiane e 39 123 banorët e provincës së Latinës në Lazio.

Harta e qytetit Fondi nga hartat e Google

Pamje nga qielli i Stacionit të Trenit Fondi Sperlonga

Stacioni i Trenit Rome Termini

dhe gjithashtu për Romën, përsëri vendosëm të sjellim nga Google si burimi i tij më i saktë dhe i besueshëm i informacionit rreth gjërave për t'i bërë Romës në të cilën udhëtoni.

Roma është kryeqyteti dhe një komunë e veçantë e Italisë, si dhe kryeqyteti i rajonit të Lazios. Qyteti ka qenë një vendbanim i madh njerëzor për gati tre mijëvjeçarë. Me 2,860,009 banorët në 1,285 km², është gjithashtu komuna më e populluar e vendit.

Harta e qytetit të Romës nga Google Maps

Pamja e shpendëve nga Stacioni i Trenit Rome Termini

Harta e rrugës midis Fondi dhe Romës

Distanca totale me tren është 150 km

Paratë e përdorura në Fondi janë Euro – €

Monedha e Italisë

Paratë e pranuara në Romë janë Euro – €

Monedha e Italisë

Energjia elektrike që punon në Fondi është 230V

Fuqia që punon në Romë është 230V

EdukoniTravel Grid për faqet e internetit të biletave të trenave

Shikoni rrjetin tonë për faqet e internetit më të mirë të udhëtimit me tren teknologjik.

Ne i vlerësojmë klasifikuesit bazuar në thjeshtësinë, rezultatet, shpejtësia, shfaqje, rishikime dhe faktorë të tjerë pa paragjykime dhe gjithashtu forma nga klientët, si dhe informacione nga burime online dhe platforma sociale. Kombinuar, këto rezultate janë shënuar në Rrjetin ose Grafikun tonë të pronarit, të cilat mund t’i përdorni për të ekuilibruar opsionet, të përmirësojë procesin e blerjes, dhe shpejt shikoni opsionet kryesore.

Prania e Tregut

 • ruajtje
 • virail
 • b-evropa
 • vetem trainim

Kënaqësia

Ne ju vlerësojmë që lexoni faqen tonë të rekomandimeve në lidhje me udhëtimet dhe udhëtimet me tren midis Fondi në Romë, dhe ne shpresojmë që informacioni ynë t'ju ndihmojë në planifikimin e udhëtimit tuaj me tren dhe marrjen e vendimeve më të mençura, argëtohuni

ALAN DANIEL

Përshëndetje emri im është Alan, Që kur isha fëmijë isha ëndërrimtar, unë udhëtoj nëpër botë me sytë e mi, Unë tregoj një histori të sinqertë dhe të vërtetë, Shpresoj se ju ka pëlqyer shkrimet e mia, mos ngurroni të më kontaktoni

Ju mund të regjistroheni këtu për të marrë artikuj në blog në lidhje me mundësitë e udhëtimit nëpër botë

Bashkohuni në gazetën tonë