Rekomandim Udhëtimi midis Rimini për në Romë 3

Koha e leximit: 5 minuta

Përditësuar së fundmi në korrik 20, 2021

Autor: LUIS DONOVAN

Pikëpamja jonë është emocionet që përcaktojnë udhëtimin me tren: 😀

Përmbajtja:

 1. Informacione udhëtimi rreth Riminit dhe Romës
 2. Udhëtim nga figurat
 3. Vendndodhja e qytetit Rimini
 4. Pamje e lartë e Stacionit të Trenit Rimini
 5. Harta e qytetit të Romës
 6. Pamje nga qielli i Stacionit të Trenit Rome Termini
 7. Harta e rrugës midis Riminit dhe Romës
 8. Informacion i pergjithshem
 9. Rrjeta
Rimini

Informacione udhëtimi rreth Riminit dhe Romës

Ne kërkuam në ueb për të gjetur mënyrat më të mira për të udhëtuar me trena midis tyre 2 qytetet, Rimini, dhe Romës dhe ne shifrat se mënyra e duhur është të filloni udhëtimin tuaj me tren është me këto stacione, Stacioni Qendror i Riminit dhe Termini i Romës.

Të udhëtosh midis Riminit dhe Romës është një përvojë e shkëlqyer, pasi të dy qytetet kanë shfaqje dhe pamje të paharrueshme.

Udhëtim nga figurat
Shuma e poshtme17,76 €
Shuma më e lartë27,64 €
Kursimet ndërmjet trenave Maksimal dhe Minimal35.75%
Sasia e trenave në ditë23
Treni më i hershëm00:03
Treni i fundit21:04
Largësia399 km
Koha mesatare e udhëtimitNga ora 3 e 23 minuta
Po niset vendndodhjaStacioni Qendror i Riminit
Mbërritja e vendndodhjesRoma Termini
Përshkrimi i dokumentitElektronike
Në dispozicion çdo ditë✔️
NiveletSekondi pare

Stacioni i Trenit Rimini

Si hapi tjetër, duhet të porosisni një biletë treni për udhëtimin tuaj, kështu që këtu janë disa çmime të lira për të marrë me tren nga stacionet Rimini Central Station, Roma Termini:

1. Saveatrain.com
ruajtje
Fillimi i Save A Train është me qendër në Hollandë
2. Virail.com
virail
Kompania Virail është e vendosur në Hollandë
3. B-europe.com
b-evropa
Kompania B-Europe është e vendosur në Belgjikë
4. Onlytrain.com
vetem trainim
Vetëm biznesi i trenave ndodhet në Belgjikë

Rimini është një qytet i shkëlqyeshëm për të udhëtuar, kështu që ne dëshirojmë të ndajmë me ju disa të dhëna në lidhje me të, nga të cilat kemi mbledhur Tripadvisor

Rimini është një qytet italian i 148 490 banorët, kryeqyteti i provincës me të njëjtin emër në Emilia-Romagna. Vendpushimi veror me rëndësi ndërkombëtare, është e vendosur në rivierën Romagna dhe shtrihet për në 15 km përgjatë bregdetit të Adriatikut të Epërm.

Harta e qytetit Rimini nga hartat e Google

Pamje e lartë e Stacionit të Trenit Rimini

Stacioni hekurudhor i Romës Termini

dhe përveç kësaj për Romën, përsëri vendosëm të merrnim nga Wikipedia si faqja e saj më e rëndësishme dhe e besueshme e informacionit rreth gjërave për t'i bërë Romës në të cilën udhëtoni.

Roma është kryeqyteti dhe një komunë e veçantë e Italisë, si dhe kryeqyteti i rajonit të Lazios. Qyteti ka qenë një vendbanim i madh njerëzor për gati tre mijëvjeçarë. Me 2,860,009 banorët në 1,285 km², është gjithashtu komuna më e populluar e vendit.

Harta e qytetit të Romës nga Google Maps

Pamje nga qielli i Stacionit të Trenit Rome Termini

Harta e udhëtimit midis Rimini në Romë

Distanca totale me tren është 399 km

Faturat e pranuara në Rimini janë Euro – €

Monedha e Italisë

Monedha e përdorur në Romë është Euro – €

Monedha e Italisë

Fuqia që punon në Rimini është 230V

Fuqia që punon në Romë është 230V

EdukoniTravel Grid për faqet e internetit të biletave të trenave

Gjeni këtu Rrjeti ynë për zgjidhjet më të mira të udhëtimit me tren teknologjik.

Ne i vlerësojmë klasifikuesit në bazë të rezultateve, komente, thjeshtësia, shpejtësia, performancat dhe faktorë të tjerë pa paragjykim dhe gjithashtu forma nga klientët, si dhe informacione nga burime online dhe platforma sociale. Kombinuar, këto rezultate janë shënuar në Rrjetin ose Grafikun tonë të pronarit, të cilat mund t’i përdorni për të ekuilibruar opsionet, të përmirësojë procesin e blerjes, dhe shpejt shikoni opsionet kryesore.

 • ruajtje
 • virail
 • b-evropa
 • vetem trainim

Prania e Tregut

Kënaqësia

Ne ju vlerësojmë që lexoni faqen tonë të rekomandimeve në lidhje me udhëtimet dhe udhëtimet me tren midis Rimini për në Romë, dhe ne shpresojmë që informacioni ynë t'ju ndihmojë në planifikimin e udhëtimit tuaj me tren dhe marrjen e vendimeve më të mençura, argëtohuni

LUIS DONOVAN

Përshëndetje emri im është Luis, Që kur isha fëmijë isha një ëndërrimtar, unë udhëtoj nëpër botë me sytë e mi, Unë tregoj një histori të sinqertë dhe të vërtetë, Shpresoj se ju ka pëlqyer këndvështrimi im, mos ngurroni të më kontaktoni

Ju mund të vendosni informacion këtu për të marrë sugjerime në lidhje me mundësitë e udhëtimit nëpër botë

Bashkohuni në gazetën tonë