Rekomandim udhëtimi midis Pizës për në Livorno

Koha e leximit: 5 minuta

Përditësuar së fundmi në korrik 20, 2021

Autor: DANIEL KEMP

Pikëpamja jonë është emocionet që përcaktojnë udhëtimin me tren: 🌇

Përmbajtja:

 1. Informacione udhëtimi rreth Pizës dhe Livorno
 2. Udhëtoni sipas numrave
 3. Vendndodhja e qytetit të Pizës
 4. Pamje e lartë e Stacionit të Trenit Pisa
 5. Harta e qytetit të Livorno
 6. Pamje nga qielli i Stacionit të Trenit Livorno
 7. Harta e rrugës midis Pizës dhe Livorno
 8. Informacion i pergjithshem
 9. Rrjeta

Informacione udhëtimi rreth Pizës dhe Livorno

Ne kërkuam në ueb për të gjetur mënyrat më të mira për të udhëtuar me trena midis tyre 2 qytetet, Pisa, dhe Livorno dhe ne shifrat se mënyra e duhur është të filloni udhëtimin tuaj me tren është me këto stacione, Stacioni Qendror i Pizës dhe Stacioni Qendror i Livorno.

Të udhëtosh midis Pizës dhe Livorno është një përvojë e shkëlqyer, pasi të dy qytetet kanë shfaqje dhe pamje të paharrueshme.

Udhëtoni sipas numrave
Shuma e poshtme2.73 €
Shuma më e lartë2.73 €
Kursimet ndërmjet trenave Maksimal dhe Minimal0%
Sasia e trenave në ditë181
Treni më i hershëm23:32
Treni i fundit22:27
Largësia23 km
Koha mesatare e udhëtimitNga 12m
Po niset vendndodhjaStacioni Qendror i Pizës
Mbërritja e vendndodhjesStacioni Qendror i Livorno
Përshkrimi i dokumentitElektronike
Në dispozicion çdo ditë✔️
NiveletSekondi pare

Stacioni hekurudhor Pisa

Si hapi tjetër, duhet të porosisni një biletë treni për udhëtimin tuaj, kështu që këtu janë disa çmime të lira për të marrë me tren nga stacionet Pisa Central Station, Stacioni Qendror i Livorno:

1. Saveatrain.com
ruajtje
Kompania Save A Train është e vendosur në Hollandë
2. Virail.com
virail
Biznesi Virail ndodhet në Hollandë
3. B-europe.com
b-evropa
Fillimi i B-Europe ndodhet në Belgjikë
4. Onlytrain.com
vetem trainim
Vetëm fillimi i trenave është i vendosur në Belgjikë

Pisa është një vend i mrekullueshëm për të parë, kështu që ne dëshirojmë të ndajmë me ju disa fakte në lidhje me të, nga të cilat jemi mbledhur Tripadvisor

Përshkrimi Pisa është një qytet italian në Toskanë i njohur mbi të gjitha për kullën e famshme të prirur. Tashmë jashtë aksit pas përfundimit të tij, në 1372, cilindri i gjatë prej mermeri të bardhë 56 m nuk është askush tjetër përveç këmbanës së katedrales romane mermeri që qëndron afër, në Piazza dei Miracoli. I njëjti shesh pret Kamposanton monumentale dhe Pagëzoren, ku çdo ditë këngëtarë joprofesionistë e vunë veten në provë me akustikën e tij të famshme.

Vendndodhja e qytetit të Pizës nga hartat e Google

Pamja e shpendëve nga Stacioni i Trenit Pisa

Stacioni hekurudhor Livorno

dhe përveç kësaj për Livorno, përsëri vendosëm të merrnim nga Wikipedia si faqja e saj më e rëndësishme dhe e besueshme e informacionit në lidhje me gjërat për t'i bërë Livorno që udhëtoni.

Përshkrimi Livorno është një qytet port italian në bregun perëndimor të Toskanës. Ajo është e njohur për specialitetet e saj të peshkut, fortifikimet e Rilindjes dhe porti modern për anijet turistike. Tarraca qendrore Mascagni, një rrugë përgjatë detit me një dysheme dërrasë, është pika kryesore e takimit të qytetit. Paramet e fortesës së vjetër të shekullit të 16-të kanë pamje nga porti dhe hapen në rrethin e Venezia Nuova të Livorno.

Vendndodhja e qytetit të Livorno nga Google Maps

Pamja e shpendëve nga Stacioni i Trenit Livorno

Harta e udhëtimit midis Pizës dhe Livorno

Distanca totale me tren është 23 km

Monedha e përdorur në Pisa është Euro – €

Monedha e Italisë

Faturat e pranuara në Livorno janë Euro – €

Monedha e Italisë

Tensioni që punon në Pisa është 230V

Tensioni që punon në Livorno është 230V

EdukoniTravel Grid për faqet e internetit të biletave të trenave

Shikoni rrjetin tonë për faqet e internetit më të mirë të udhëtimit me tren teknologjik.

Ne i vlerësojmë garuesit bazuar në performancat, thjeshtësia, shpejtësia, rezultatet, rishikime dhe faktorë të tjerë pa paragjykime dhe gjithashtu të dhëna nga klientët, si dhe informacione nga burimet online dhe faqet e internetit sociale. Kombinuar, këto rezultate janë shënuar në Rrjetin ose Grafikun tonë të pronarit, të cilat mund t’i përdorni për të ekuilibruar opsionet, të përmirësojë procesin e blerjes, dhe shpejt shikoni zgjidhjet kryesore.

 • ruajtje
 • virail
 • b-evropa
 • vetem trainim

Prania e Tregut

Kënaqësia

Ne ju vlerësojmë që lexoni faqen tonë të rekomandimeve për udhëtimet dhe udhëtimet me tren midis Pizës për Livorno, dhe ne shpresojmë që informacioni ynë t'ju ndihmojë në planifikimin e udhëtimit tuaj me tren dhe marrjen e vendimeve më të mençura, argëtohuni

DANIEL KEMP

Përshëndetje unë quhem Daniel, që kur isha fëmijë isha një eksplorues E eksploroj globin me pamjen time, Unë tregoj një histori të bukur, Besoj se e ke dashur historinë time, mos ngurroni të më dërgoni me mesazhe

Ju mund të regjistroheni këtu për të marrë artikuj në blog në lidhje me mundësitë e udhëtimit nëpër botë

Bashkohuni në gazetën tonë