Препорака за патување помеѓу Фиренца до Верона 2

Време на читање: 5 минути

Последно ажурирање на јули 20, 2021

Автор: МОРИС УТРО

Според наше мислење се емоциите што го дефинираат патувањето со воз: 🌅

Содржина:

 1. Патни информации за Фиренца и Верона
 2. Патување по бројките
 3. Локација на градот Фиренца
 4. Висок поглед на железничката станица во Фиренца Кампо Ди Марте
 5. Карта на градот Верона
 6. Небесен поглед на железничката станица во Верона Порта Нуова
 7. Карта на патот помеѓу Фиренца и Верона
 8. Генерални информации
 9. Мрежа
Фиренца

Патни информации за Фиренца и Верона

Ја гуглавме мрежата за да ги најдеме апсолутно најдобрите начини да се оди со возови од овие 2 градови, Фиренца, и Верона и видовме дека вистинскиот начин е да започнете патување со воз е со овие станици, Фиренца Кампо Ди Марте и Верона Порта Нуова.

Патувањето помеѓу Фиренца и Верона е неверојатно искуство, бидејќи двата града имаат незаборавни ревијални места и знаменитости.

Патување по бројките
Изработка на база18,82 €
Највисока цена19,03 €
Заштеди помеѓу максималната и минималната воза1.1%
Количина на возови на ден17
Утрински воз01:03
Вечер воз19:30
Растојание230 км
Стандардно време на патувањеОд 1ч 55м
Заминува местоФиренца Кампо Ди Марте
Пристигнување МестоВерона Порта Нуова
Опис на документотМобилен
Достапно секој ден✔️
ГрупирањеПрвата секунда

Oreелезничка станица Фиренца Кампо Ди Марте

Како следен чекор, мора да нарачате билет за патување со воз, еве неколку ефтини цени за да добиете со воз од станиците Фиренца Кампо Ди Марте, Верона Порта Нуова:

1. Saveatrain.com
заштеда на мозоци
Start A Train стартување се наоѓа во Холандија
2. Virail.com
вираил
Стартувањето Virail се наоѓа во Холандија
3. Б- европа.com
б-европа
Бизнисот Б-Европа се наоѓа во Белгија
4. Onlytrain.com
само тренинг
Само компанија за обука е со седиште во Белгија

Фиренца е одличен град за патување, затоа би сакале да споделиме со вас некои информации за тоа, од кои сме собрани Tripadvisor

Фиренца, главен град на регионот Тоскана во Италија, е дом на многу ремек-дела на ренесансната уметност и архитектура. Една од најпознатите иконски знаменитости е Дуомо, катедрала со купола со теракотна плочка инженерно од Брунелески и камбанарија од otото. Galleria dell’Accademia ја прикажува скулптурата „Давид“ на Микеланџело. Галеријата „Уфизи“ ги изложува „Раѓањето на Венера“ на Ботичели и „Благовештение“ на Да Винчи.

Карта на градот Фиренца од Гугл мапи

Птичји поглед на железничката станица во Фиренца Кампо Ди Марте

Railелезничка станица во Верона Порта Нуова

а исто така и за Верона, повторно решивме да донесеме од Google како веројатно најточен и најсигурен извор на информации за тоа што треба да и се направи на Верона за која патувате.

Верона е град во регионот Венето, На северот на Италија. Неговиот историски центар, изграден во свиок во реката Адиж, датира од средниот век. Верона е позната по тоа што е град Ромео и Јулија, ликови од драмата на Шекспир, и не е изненадувачки што во него се наоѓа зграда од 16 век наречена “Куќата на Julулиета”, со прекрасен балкон со поглед на двор. Арената во Верона, голем римски амфитеатар од првиот век, е домаќин на концерти и опери.

Мапа на градот Верона од „Гугл мапс“

Висок поглед на железничката станица во Верона Порта Нуова

Карта на патот помеѓу Фиренца и Верона

Вкупното растојание со воз е 230 км

Сметките прифатени во Фиренца се евра – €

Италија валута

Парите прифатени во Верона се евра – €

Италија валута

Енергијата што работи во Фиренца е 230V

Електричната енергија што работи во Верона е 230V

ЕдуцирајTravel Grid за платформи за билети за воз

Проверете ја нашата мрежа за врвните платформи за патување со технолошки воз.

Ние ги оценуваме рангирачите врз основа на резултатите, брзина, едноставност, прегледи, перформанси и други фактори без предрасуди, а исто така и форми од клиенти, како и информации од интернет извори и социјални веб-страници. Комбиниран, овие резултати се мапираат на нашата комерцијална мрежа или графикон, што можете да го користите за да ги балансирате опциите, подобрување на процесот на купување, и брзо видете ги врвните решенија.

Присуство на пазарот

 • заштеда на мозоци
 • вираил
 • б-европа
 • само тренинг

Задоволство

Ви благодариме што ја прочитавте страницата за препораки за патување и патување со воз помеѓу Фиренца до Верона, и се надеваме дека нашите информации ќе ви помогнат во планирањето на вашето патување со воз и донесување образовани одлуки, забавувај се

МОРИС УТРО

Здраво, моето име е Морис, Уште како дете бев мечтател патував по светот со свои очи, Јас раскажувам искрена и вистинска приказна, Се надевам дека ми се допадна моето пишување, слободно контактирај ме

Може да се регистрирате тука за да добивате статии за блогови за можностите за патување низ целиот свет

Придружете се на нашиот билтен