Rekomandim udhëtimi midis Savona për në Milano

Koha e leximit: 5 minuta

Përditësuar së fundmi në korrik 20, 2021

Autor: CASEY EMERSON

Pikëpamja jonë është emocionet që përcaktojnë udhëtimin me tren: ✈️

Përmbajtja:

  1. Informacione udhëtimi rreth Savona dhe Milano
  2. Ekspedita nga detajet
  3. Vendndodhja e qytetit Savona
  4. Pamje e lartë e Stacionit të Trenit Savona
  5. Harta e qytetit të Milanos
  6. Pamje nga qielli i Stacionit të Trenit në Milano
  7. Harta e rrugës midis Savona dhe Milano
  8. Informacion i pergjithshem
  9. Rrjeta
Savona

Informacione udhëtimi rreth Savona dhe Milano

Ne kërkuam në internet për të gjetur mënyrat më të mira për të udhëtuar me trena midis tyre 2 qytetet, Savona, dhe Milano dhe gjetëm që mënyra më e mirë është të filloni udhëtimin tuaj me tren është me këto stacione, Stacioni Savona dhe Stacioni Qendror i Milanos.

Të udhëtosh mes Savonës dhe Milanos është një përvojë e shkëlqyer, pasi të dy qytetet kanë shfaqje dhe pamje të paharrueshme.

Ekspedita nga detajet
Çmimi minimal16,42 €
Çmimi maksimal16,42 €
Diferenca midis trenave të Lartë dhe të Ulët Çmimi0%
Trenat Frekuenca23
Treni i parë04:25
Treni i fundit20:33
Largësia175 km
Koha mesatare e udhëtimitNga 2 orë 18 minuta
Stacioni i nisjesStacioni Savona
Stacioni i MbërritjesStacioni Qendror i Milanos
Lloji i biletësBileta elektronike
Vrapimipo
Klasa e Trenit1st / 2-të

Stacioni hekurudhor Savona

Si hapi tjetër, duhet të porosisni një biletë treni për udhëtimin tuaj, kështu që këtu janë disa çmime të mira për të marrë me tren nga stacionet stacioni Savona, Stacioni Qendror i Milanos:

1. Saveatrain.com
ruajtje
Biznesi Save A Train ndodhet në Hollandë
2. Virail.com
virail
Fillimi i Virail ndodhet në Hollandë
3. B-europe.com
b-evropa
Fillimi i B-Europe ndodhet në Belgjikë
4. Onlytrain.com
vetem trainim
Vetëm kompania e trenave është e vendosur në Belgjikë

Savona është një qytet aktiv për të shkuar kështu që ne dëshirojmë të ndajmë me ju disa informacione në lidhje me të, nga të cilat kemi mbledhur Tripadvisor

PërshkrimiSavona është një qytet italian i 62 553 banorët, kryeqyteti i provincës me të njëjtin emër në Liguria. Municipalityshtë komuna e tretë më e madhe në rajon sipas popullsisë. Simboli i qytetit është Kulla me emrin e lundërtarit të Savonës, Leon Pancaldo. Porti i tij është i rëndësishëm në Mesdhe për turizmin dhe tregtinë.

Vendndodhja e qytetit Savona nga hartat e Google

Pamje e lartë e Stacionit të Trenit Savona

Stacioni i Trenit në Milano

dhe gjithashtu për Milanin, përsëri vendosëm të sjellim nga Google si burimi i tij ndoshta më i saktë dhe i besueshëm i informacionit rreth gjërave për t'i bërë Milanos ku udhëton.

Milano, një metropol në rajonin e Lombardisë veriore të Italisë, është një kryeqytet global i modës dhe dizajnit. Shtëpia e bursës kombëtare të aksioneve, është një qendër financiare e njohur gjithashtu për restorantet dhe dyqanet e tij të nivelit të lartë. Katedralja Gotike Duomo di Milano dhe manastiri Santa Maria delle Grazie, strehimi i muralit të Leonardo da Vinçit "Darka e Fundit,”Dëshmojnë për shekuj të artit dhe kulturës.

Vendndodhja e qytetit të Milanos nga Google Maps

Pamja e shpendëve nga Stacioni i Trenit në Milano

Harta e terrenit midis Savona në Milano

Distanca e udhëtimit me tren është 175 km

Faturat e pranuara në Savona janë Euro – €

Monedha e Italisë

Paratë e pranuara në Milano janë Euro – €

Monedha e Italisë

Fuqia që punon në Savona është 230V

Energjia elektrike që punon në Milano është 230V

EdukoniTravel Grid për Platformat e Biletave të Trenave

Shikoni rrjetin tonë për faqet e internetit më të mirë të udhëtimit me tren teknologjik.

Ne i vlerësojmë garuesit bazuar në performancat, thjeshtësia, komente, rezultatet, shpejtësia dhe faktorë të tjerë pa paragjykime dhe gjithashtu të dhëna nga klientët, si dhe informacione nga burimet online dhe faqet e internetit sociale. Kombinuar, këto rezultate janë shënuar në Rrjetin ose Grafikun tonë të pronarit, të cilat mund t’i përdorni për të ekuilibruar opsionet, të përmirësojë procesin e blerjes, dhe shpejt shikoni zgjidhjet kryesore.

Prania e Tregut

Kënaqësia

Faleminderit që lexuat në faqen tonë të rekomandimeve në lidhje me udhëtimet dhe udhëtimet me tren midis Savona për në Milano, dhe ne shpresojmë që informacioni ynë t'ju ndihmojë në planifikimin e udhëtimit tuaj me tren dhe marrjen e vendimeve të arsimuara, argëtohuni

CASEY EMERSON

Përshëndetje emri im është Kejsi, qysh i ri isha ndryshe i shoh kontinentet me pamjen time, Unë tregoj një histori magjepsëse, Besoj se i ke dashur fjalët dhe fotografitë e mia, mos ngurroni të më dërgoni me email

Ju mund të regjistroheni këtu për të marrë sugjerime në lidhje me idetë e udhëtimit nëpër botë

Bashkohuni në gazetën tonë