Rekomandim Udhëtimi midis Bolonjës në Riccione

Koha e leximit: 5 minuta

Përditësuar së fundmi në korrik 20, 2021

Autor: DARRYL Schneider

Pikëpamja jonë është emocionet që përcaktojnë udhëtimin me tren: 😀

Përmbajtja:

 1. Informacione udhëtimi rreth Bolonjës dhe Riccione
 2. Ekspedita nga detajet
 3. Vendndodhja e qytetit të Bolonjës
 4. Pamje e lartë e Stacionit të Trenit të Bolonjës
 5. Harta e qytetit Riccione
 6. Pamje nga qielli i Stacionit të Trenit Riccione
 7. Harta e rrugës midis Bolonjës dhe Riccione
 8. Informacion i pergjithshem
 9. Rrjeta
Bolonja

Informacione udhëtimi rreth Bolonjës dhe Riccione

Ne kërkuam në internet për të gjetur mënyrat më të mira për të udhëtuar me trena midis tyre 2 qytetet, Bolonja, dhe Riccione dhe ne zbuluam se mënyra më e mirë është të filloni udhëtimin tuaj me tren është me këto stacione, Stacioni Qendror i Bolonjës dhe stacioni Riccione.

Të udhëtosh midis Bolonjës dhe Riccione është një përvojë e shkëlqyer, pasi të dy qytetet kanë shfaqje dhe pamje të paharrueshme.

Ekspedita nga detajet
Çmimi minimal10,35 €
Çmimi maksimal10,35 €
Diferenca midis trenave të Lartë dhe të Ulët Çmimi0%
Trenat Frekuenca19
Treni i parë05:34
Treni i fundit22:52
Largësia127 km
Koha mesatare e udhëtimitNga 1 orë 0m
Stacioni i nisjesStacioni Qendror i Bolonjës
Stacioni i MbërritjesMoti në Stacionin Riccione
Lloji i biletësBileta elektronike
Vrapimipo
Klasa e Trenit1st / 2-të

Stacioni hekurudhor i Bolonjës

Si hapi tjetër, duhet të porosisni një biletë treni për udhëtimin tuaj, kështu që këtu janë disa çmime të lira për të marrë me tren nga stacionet Stacioni Qendror i Bolonjës, Stacioni Riccione:

1. Saveatrain.com
ruajtje
Fillimi i Save A Train është me qendër në Hollandë
2. Virail.com
virail
Kompania Virail është e vendosur në Hollandë
3. B-europe.com
b-evropa
Fillimi i B-Europe ndodhet në Belgjikë
4. Onlytrain.com
vetem trainim
Vetëm kompania e trenave është e vendosur në Belgjikë

Bolonja është një qytet i shkëlqyeshëm për të udhëtuar, kështu që ne dëshirojmë të ndajmë me ju disa të dhëna në lidhje me të, nga të cilat kemi mbledhur Wikipedia

Përshkrim Bolonja është kryeqyteti i gjallë dhe antik i Emilia-Romagna, Në veri të Italisë. Piazza Maggiore e saj është një shesh i madh i rrethuar nga arkada, lokalet dhe strukturat mesjetare dhe të Rilindjes si Palazzo d'Accursio, shatërvani i Neptunit dhe bazilika e San Petronio. Midis kullave mesjetare të qytetit dallohen dy varëset e Asinelli dhe Garisenda.

Vendndodhja e qytetit të Bolonjës nga hartat e Google

Pamje nga qielli i Stacionit të Trenit të Bolonjës

Stacioni hekurudhor Riccione

dhe gjithashtu për Riccione, përsëri vendosëm të sjellim nga Google si burimi i tij më i saktë dhe i besueshëm i informacionit rreth gjërave për t'i bërë Riccione për të cilën udhëtoni.

PërshkrimRiccione është një qytet italian i 34 568 banorët e provincës së Riminit, në Emilia-Romagna. Një vendpushim i njohur bregdetar në Rivierën Romagna, nga 1990 mund të mburret me titullin e nderit të qytetit.

Harta e qytetit Riccione nga Google Maps

Pamja e shpendëve nga Stacioni i Trenit Riccione

Harta e rrugës midis Bolonjës dhe Riccione

Distanca totale me tren është 127 km

Monedha e përdorur në Bolonjë është Euro – €

Monedha e Italisë

Faturat e pranuara në Riccione janë Euro – €

Monedha e Italisë

Fuqia që punon në Bolonjë është 230V

Fuqia që punon në Riccione është 230V

EdukoniTravel Grid për faqet e internetit të biletave të trenave

Gjeni këtu Rrjeti ynë për faqet kryesore të Udhëtimeve për Trenat e Teknologjisë.

Ne i vlerësojmë perspektivat bazuar në performancat, rezultatet, shpejtësia, komente, thjeshtësia dhe faktorë të tjerë pa paragjykime dhe gjithashtu mblodhën të dhëna nga përdoruesit, si dhe informacione nga burime online dhe platforma sociale. Së bashku, këto rezultate janë shënuar në Rrjetin ose Grafikun tonë të pronarit, të cilat mund t’i përdorni për të krahasuar opsionet, modernizoni procesin e blerjes, dhe identifikoni shpejt opsionet më të mira.

 • ruajtje
 • virail
 • b-evropa
 • vetem trainim

Prania e Tregut

Kënaqësia

Ne ju vlerësojmë që lexoni faqen tonë të rekomandimeve për udhëtimet dhe udhëtimet me tren midis Bolonjës në Riccione, dhe ne shpresojmë që informacioni ynë t'ju ndihmojë në planifikimin e udhëtimit tuaj me tren dhe marrjen e vendimeve më të mençura, argëtohuni

DARRYL Schneider

Përshëndetje emri im është Darryl, qysh i ri isha eksplorues i shoh kontinentet me pamjen time, Unë tregoj një histori magjepsëse, Besoj se e ke dashur historinë time, mos ngurroni të më dërgoni me email

Ju mund të regjistroheni këtu për të marrë sugjerime në lidhje me idetë e udhëtimit nëpër botë

Bashkohuni në gazetën tonë