Rekomandim Udhëtimi midis Bolonjës në Pesaro

Koha e leximit: 5 minuta

Përditësuar së fundmi në korrik 20, 2021

Autor: JIMMIE VARGAS

Pikëpamja jonë është emocionet që përcaktojnë udhëtimin me tren: 😀

Përmbajtja:

 1. Informacione udhëtimi rreth Bolonjës dhe Pesaros
 2. Ekspedita nga detajet
 3. Vendndodhja e qytetit të Bolonjës
 4. Pamje e lartë e Stacionit të Trenit të Bolonjës
 5. Harta e qytetit Pesaro
 6. Pamje nga qielli i Stacionit të Trenit Pesaro
 7. Harta e rrugës midis Bolonjës dhe Pesaro
 8. Informacion i pergjithshem
 9. Rrjeta
Bolonja

Informacione udhëtimi rreth Bolonjës dhe Pesaros

Ne google-ve në internet për të gjetur mënyrat më të mira absolute për të shkuar me trena nga këto 2 qytetet, Bolonja, dhe Pesaro dhe ne pamë që mënyra e duhur është të filloni udhëtimin tuaj me tren është me këto stacione, Stacioni Qendror i Bolonjës dhe stacioni Pesaro.

Të udhëtosh midis Bolonjës dhe Pesaro është një përvojë e mahnitshme, pasi të dy qytetet kanë shfaqje dhe pamje të paharrueshme.

Ekspedita nga detajet
Bërja Baza10,41 €
Tarifa më e Lartë11,68 €
Kursimet ndërmjet trenave Maksimal dhe Minimal10.87%
Sasia e trenave në ditë20
Tren në mëngjes05:34
Tren mbrëmje22:52
Largësia151 km
Koha standarde e udhëtimitNga 1 orë 15 minuta
Vendi i nisjesStacioni Qendror i Bolonjës
Vendi i ArritjesStacioni Pesaro
Përshkrimi i dokumentitMobile
Në dispozicion çdo ditë✔️
GrupimiSekondi pare

Stacioni hekurudhor i Bolonjës

Si hapi tjetër, duhet të porosisni një biletë për udhëtimin tuaj me tren, kështu që këtu janë disa çmime të lira për të marrë me tren nga stacionet Stacioni Qendror i Bolonjës, Stacioni Pesaro:

1. Saveatrain.com
ruajtje
Kompania Save A Train është e vendosur në Hollandë
2. Virail.com
virail
Kompania Virail është e vendosur në Hollandë
3. B-europe.com
b-evropa
Kompania B-Europe është e vendosur në Belgjikë
4. Onlytrain.com
vetem trainim
Vetëm biznesi i trenave ndodhet në Belgjikë

Bolonja është një qytet aktiv për të shkuar kështu që ne dëshirojmë të ndajmë me ju disa informacione në lidhje me të, nga të cilat kemi mbledhur Wikipedia

Përshkrim Bolonja është kryeqyteti i gjallë dhe antik i Emilia-Romagna, Në veri të Italisë. Piazza Maggiore e saj është një shesh i madh i rrethuar nga arkada, lokalet dhe strukturat mesjetare dhe të Rilindjes si Palazzo d'Accursio, shatërvani i Neptunit dhe bazilika e San Petronio. Midis kullave mesjetare të qytetit dallohen dy varëset e Asinelli dhe Garisenda.

Vendndodhja e qytetit të Bolonjës nga hartat e Google

Pamje e lartë e Stacionit të Trenit të Bolonjës

Stacioni i Trenit Pesaro

dhe për më tepër rreth Pesaro, përsëri vendosëm të marrim nga Wikipedia si faqja e saj më e rëndësishme dhe e besueshme e informacionit në lidhje me gjërat për t'i bërë Pesaros që ju të udhëtoni.

Përshkrimi Pesaro është një qytet italian i 96 195 banorët, kryeqyteti i provincës së Pesaro dhe Urbino në rajonin Marche. Municipalityshtë komuna e dytë më e madhe në rajon sipas popullsisë, pas Ankonës.

Harta e qytetit Pesaro nga Google Maps

Pamja e shpendëve nga Stacioni i Trenit Pesaro

Harta e terrenit midis Bolonjës në Pesaro

Distanca totale me tren është 151 km

Paratë e pranuara në Bolonjë janë Euro – €

Monedha e Italisë

Paratë e pranuara në Pesaro janë Euro – €

Monedha e Italisë

Fuqia që punon në Bolonjë është 230V

Energjia elektrike që punon në Pesaro është 230V

EdukoniTravel Grid për faqet e internetit të biletave të trenave

Shikoni rrjetin tonë për Platformat kryesore të Udhëtimit me Trenat Teknologjikë.

Ne i vlerësojmë klasifikuesit në bazë të rezultateve, thjeshtësia, shpejtësia, shfaqje, rishikime dhe faktorë të tjerë pa paragjykime dhe gjithashtu forma nga klientët, si dhe informacione nga burimet online dhe faqet e internetit sociale. Kombinuar, këto rezultate janë shënuar në Rrjetin ose Grafikun tonë të pronarit, të cilat mund t’i përdorni për të ekuilibruar opsionet, të përmirësojë procesin e blerjes, dhe shpejt shikoni zgjidhjet kryesore.

Prania e Tregut

 • ruajtje
 • virail
 • b-evropa
 • vetem trainim

Kënaqësia

Faleminderit që lexuat në faqen tonë të rekomandimeve për udhëtimet dhe udhëtimet me tren midis Bolonjës në Pesaro, dhe ne shpresojmë që informacioni ynë t'ju ndihmojë në planifikimin e udhëtimit tuaj me tren dhe marrjen e vendimeve të arsimuara, argëtohuni

JIMMIE VARGAS

Përshëndetje emri im është Jimmie, qysh i ri isha ndryshe i shoh kontinentet me pamjen time, Unë tregoj një histori magjepsëse, Besoj se i ke dashur fjalët dhe fotografitë e mia, mos ngurroni të më dërgoni me email

Ju mund të regjistroheni këtu për të marrë artikuj në blog në lidhje me mundësitë e udhëtimit nëpër botë

Bashkohuni në gazetën tonë