Препорака за патување помеѓу Болоња до Ричионе

Време на читање: 5 минути

Последно ажурирање на јули 20, 2021

Автор: ДАРИЛ Шнајдер

Според наше мислење се емоциите што го дефинираат патувањето со воз: 😀

Содржина:

 1. Патни информации за Болоња и Ричионе
 2. Експедиција според деталите
 3. Локација на градот Болоња
 4. Висок поглед на железничката станица во Болоња
 5. Карта на градот Ричионе
 6. Небесен поглед на железничката станица во Ричионе
 7. Карта на патот помеѓу Болоња и Ричионе
 8. Генерални информации
 9. Мрежа
Болоња

Патни информации за Болоња и Ричионе

Пребарувавме на Интернет за да ги најдеме најдобрите начини да патуваме со возови помеѓу нив 2 градови, Болоња, и Ричионе и откривме дека најдобриот начин е да започнете патување со воз е со овие станици, Централната станица во Болоња и станицата Ричионе.

Патувањето помеѓу Болоња и Ричионе е врвно искуство, бидејќи двата града имаат незаборавни ревијални места и знаменитости.

Експедиција според деталите
Минимална цена10,35 €
Максимална цена10,35 €
Разлика помеѓу високи и ниски возови Цена0%
Возови Фреквенција19
Прв воз05:34
Последен воз22:52
Растојание127 км
Просечно време на патувањеОд 1ч 0м
Поаѓање станицаЦентрална станица во Болоња
Пристигнување станицаВремето во станицата Ричионе
Тип на билетЕ-билет
ТрчањеДа
Час за обука1ул / 2-ри

Bелезничка станица во Болоња

Како следен чекор, мора да нарачате билет за воз за вашето патување, еве неколку ефтини цени што може да ги добиете со воз од станиците во Централната станица Болоња, Станица Ричионе:

1. Saveatrain.com
заштеда на мозоци
Start A Train стартување е со седиште во Холандија
2. Virail.com
вираил
Компанијата Вираил е со седиште во Холандија
3. Б- европа.com
б-европа
Стартапот Б-Европа се наоѓа во Белгија
4. Onlytrain.com
само тренинг
Само компанија за обука е со седиште во Белгија

Болоња е одличен град за патување, затоа би сакале да споделиме со вас некои податоци за тоа, од кои сме собрани Википедија

Опис Болоња е жива и античка престолнина на Емилија-Ромања, На северот на Италија. Неговата Пјаца Маџоре е голем плоштад опкружен со аркади, простории и средновековни и ренесансни структури како што е Палацо д’Акурсио, фонтаната на Нептун и базиликата Сан Петронио. Меѓу средновековните кули на градот се издвојуваат двата приврзока на Асинели и на Гарисенда.

Локација на градот Болоња од Гугл мапи

Небесен поглед на железничката станица во Болоња

Cionелезничка станица Ричионе

а исто така и за Ричионе, повторно решивме да донесеме од Google како веројатно најточен и најсигурен извор на информации за работите што треба да му се направат на Ричионе во кој патувате.

Опис Ричионе е италијански град во 34 568 жители на провинцијата Римини, во Емилија-Ромања. Добро познато приморско одморалиште на ривиерата Ромања, од 1990 може да се пофали со почесна титула град.

Мапа на градот Ричионе од „Гугл мапс“

Птичји поглед на железничката станица во Ричионе

Карта на патот помеѓу Болоња и Ричионе

Вкупното растојание со воз е 127 км

Валутата што се користи во Болоња е евро – €

Италија валута

Сметките прифатени во Ричионе се евра – €

Италија валута

Енергијата што работи во Болоња е 230V

Енергијата што работи во Ричионе е 230V

Едуцирајте Травел Решетка за веб-страници за билети за возови

Пронајдете ја нашата мрежа за врвни веб-страници за патувања со технолошки воз.

Ние ги оценуваме изгледите врз основа на перформансите, резултати, брзина, прегледи, едноставност и други фактори без пристрасност и исто така собрани податоци од корисници, како и информации од извори на Интернет и социјални платформи. Заедно, овие резултати се мапираат на нашата комерцијална мрежа или графикон, што можете да го користите за да ги споредите опциите, насочете го процесот на купување, и брзо да ги идентификувате најдобрите опции.

 • заштеда на мозоци
 • вираил
 • б-европа
 • само тренинг

Присуство на пазарот

Задоволство

Ние ве цениме што ја прочитавте нашата страница за препораки за патување и возување меѓу Болоња до Ричионе, и се надеваме дека нашите информации ќе ви помогнат во планирањето на патувањето со воз и донесувањето поумни одлуки, забавувај се

ДАРИЛ Шнајдер

Здраво, моето име е Дарил, уште од мала бев истражувач, ги гледам континентите со свој поглед, Јас раскажувам фасцинантна приказна, Верувам дека си ја сакал мојата приказна, слободно испратете ми е-пошта

Може да се регистрирате тука за да добивате предлози за идеи за патувања низ целиот свет

Придружете се на нашиот билтен